Porady

Łatwiej i przyjemniej budować z pustaków szklanych – nowości w ofercie ClaroGlass

Produkowane w Polsce pustaki szklane ClaroGlass, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymi parametrami technicznymi są świetnym materiałem do budowy różnego rodzaju ścianek działowych, kabin prysznicowych, zabudowy otworów okiennych i innych konstrukcji. Podstawową zaletą pustaków szklanych jest ich estetyka i przepuszczalność światła ale nie tylko. Można je zastosować np. wszędzie tam gdzie warunki lokalizacyjne wykluczają możliwość montażu okna – np. granica z sąsiednią działką jest mniejsza niż 4m. Konstrukcje z pustaków szklanych mają klasyfikację ogniową E60, są dźwiększoszczelne oraz co ważne – trudne do sforsowania przez włamywaczy. Zainteresowanych parametrami i zastosowaniami pustaków szklanych odsyłamy do strony producenta: WWW.vitrosilicon.com.pl w tym artykule zajmiemy się montażem.

lazienka1.jpg

Produkowane w Polsce pustaki szklane ClaroGlass,charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i bardzo dobrymiparametrami technicznymi są świetnym materiałem do budowy różnegorodzaju ścianek działowych, kabin prysznicowych, zabudowy otworówokiennych i innych konstrukcji. Podstawową zaletą pustakówszklanych jest ich estetyka i przepuszczalność światła ale nietylko. Można je zastosować np. wszędzie tam gdzie warunkilokalizacyjne wykluczają możliwość montażu okna - np. granica zsąsiednią działką jest mniejsza niż 4m. Konstrukcje z pustakówszklanych mają klasyfikację ogniową E60, są dźwiększoszczelne orazco ważne - trude do sforsowania przez włamywaczy. Zainteresowanychparametrami i zastosowaniami pustaków szklanych odsyłamy do stronyproducenta: WWW.vitrosilicon.com.pl w tymartykule zajmiemy się montażem.

Vitrosilicon, jedyny polski producent pustakówszklanych ciągle poszerza swoją ofertę, zarówno pustaków szklanychjak i elementów montażowych, przez co montaż konstrukcji z pustakówszklanych jest coraz łatwiejszy i daje więcej możliwości.
Niedawno do oferty ClaroGlass dołączyły:
- okna dopasowane wymiarami do konstrukcji z pustaków szklanych.Dzięki tym oknom można już budować konstrukcje z pustaków szklanychz możliwością wentylacji. Okno posiada z jednej strony uchylnąszybę ornamentową a z drugiej moskitierę. Profil wykonany jest zbiałego PCV.

W ofercie są dwa typy okien: zastępujące 2pustaki oraz zastępujące 3 pustaki.

- poszerzyła się oferta pustaków połówek -dzięki którym można tworzyć ścianki łukowe o mniejszympromieniu.


- system BlockLock - Bezzaprawowy, szybki i łatwy montaż ścianek zpustaków szklanych ClaroGlass

System Block Lock jest szybki i łatwy w montażu- konstrukcję można wykonać samemu. Jego zaletą jest również to, żegotową ściankę możemy wykończyć tradycyjną fugą. Przy zastosowaniuoryginalnych elementów systemu nie potrzeba żadnego zbrojenia anidylatacji.
System składa się z dwóch elementów: profili PCV oraz kleju BlockLock. Profile wykonane są z wysokiej jakości spienionego PCV, sąodporne na mróz i nie rozprzestrzeniające ognia. Specjalny klejgwarantuje najlepszą przyczepność do pustaków szklanych i posiada35-letnią gwarancję. Ten specjalny klej jest jednocześnie i spoiwemi dylatacją.

Prosty montaż krok po kroku

1. Sprawdź czy kąt pomiędzy ścianą a podłogą wynosi 90o.

2. Nałóż klej BlockLock pośrodku profilupodłogowego i profilu ściennego. Przymocuj profile do podłogi i dościany. Następnie nałóż klej na górną powierzchnię profilupodłogowego i na profilu ściennym na odcinku 20cm w górę.

3. Ustaw pierwszy pustak szklany.

4. Nałóż klej na profil 18cm - z obu stron.

5. Zamocuj profil pionowy do pustaka szklanego. Powtórz kroki 3,4 i 5.

6. Nałóż klej na profil poziomy i umieść go na pierwszejwarstwie pustaków szklanych.

7. Powtórz czynności z kolejną warstwą. Ułóż 5-6 warstw ipozostaw je do wyschnięcia i związania kleju. Kontynuuj prace po 24godzinach.

8. Gdy ściana wyschnie po upływie kolejnych 24 godzin wypełnijspoiny zaprawą do fugowania w dowolnym kolorze.

9. Do wykończenia ścianek wolnostojących (z przynajmniej jednymbokiem nie dochodzącym do ściany) proponujemy płytki szklane wkolorach dopasowanych do pustaków szklanych ClaroGlass.

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...